Novinky

15.6.2023

Bristy - budoucí učitelka nebo umělkyně?

Bristy je desetiletá dívka ze slumu Čalantika v Dháce. Je to milé dítko s nadšením pro vzdělání. Ráda si hraje s panenkami a nachází radost v umění, věnuje se hlavně kreslení. Bristy se chce v budoucnu stát učitelkou, k čemuž ji vede touha pomáhat druhým.
Číst celý článek
24.5.2023

S Vávrou na vodě !

Výherci z řad dárců charitativní Expedice Ganga 2022 dostali jedinečnou příležitost a výjimečný zážitek – tréning na kajaku po boku olympijského medailisty Vávry Hradilka. V pondělí 15.5.2023 spolu trénovali na Vltavě v Troji, kde se nachází slalomový kanál. Podívejte se na video , které shrnuje atmosféru a zážitky z celého dne. 
Číst celý článek
10.5.2023

Úsměv budoucí lékařky Sinhy

Sinhy je malá osmiletá holčička žijící v bangladéšském slumu Čalantika na okraji hlavního města Dháka. Navzdory těžkým životním podmínkám je odhodlaná vybojovat pro sebe a svou rodinu lepší život. Sní o tom, že se jednou stane lékařkou. Nejen kvůli prestiži, kterou toto povolání přináší, ale protože chce upřímně pomáhat chudým lidem ve své komunitě.
Číst celý článek
28.3.2023

Lujza: Empatie darem nebo prokletím?

Lujza Kučerová je novou koordinátorkou programu Čalantika. Vystudovala mezinárodní sociální a humanitární práci. Je ze Slovenska, zajímá se o psychologii a má specifický smysl pro humor. Pro její schopnosti ji někdy s nadsázkou říkáme Šamanka. V životě se řídí mottem: „Je lepší zapálit jednu malou svíčku než proklínat temnotu.“
Číst celý článek
13.3.2023

Martin Vrbický: cestující kameraman

Martin Vrbický, kameraman a producent, natočil krásný dokument z dobročinné Expedice Ganga 2022. O tom, jak se ke své práci dostal, čím jej Bangladéš zaujal, i jak se naučil usnout v kteroukoli denní či noční dobu se s námi rozdělil v nedávném rozhovoru.
Číst celý článek
20.2.2023

Z kalendáře Čalantika: rok 2022

Kalendář Čalantiky byl v roce 2022 opět plný vzdělávacích aktivit pro děti i dospělé. Dětem se v mnoha věcech dařilo, ale také se potýkaly s mnoha překážkami, jako byla komplikovaná docházka na začátku roku kvůli Covidu-19 nebo následky ničivého cyklonu Sitrang. Co všechno děti prožily, jaké nové zkušenosti získaly a jak jste je v tom všem podpořili prostřednictvím vzdělávacího centra Čalantika?
Číst celý článek
20.1.2023

Expedice Ganga byla úspěšná

Zlato pro děti ze slumu Čalantika!  Expedice Ganga je úspěšně u konce, stejně tak i celá dobročinná kampaň. To byla ale jízda nebo spíše plavba! S hrdostí vám představujeme vítězné pořadí všech účastníků: 1. Děti ze slumu Čalantika! 2. Dárci Expedice Ganga! 3. Olympionik Vávra!
Číst celý článek
12.12.2022

Dokument Expedice Ganga v Objektivu ČT1

Expedice Ganga skončila. Vávra ujel víc, než se čekalo navzdory "místnímu kajaku" :-D. Všichni přežili. A navíc vznikl dokument, který prostřednictvím iVysílání přinášíme. Užijte si dechberoucí záběry z míst, kde Evropana ještě neviděli. Poznejte i palčivost z důsledků přelidnění a nezvládnuté správy země.
Číst celý článek
25.11.2022

Vávra s Lucií Výbornou o Expedici Ganga v Radiožurnálu

"Podle mě, když já jsem se dívala na to, co jsi zažil, tak jsem si říkala, ten chlap zažil letos dvě velké věci. Za prvé na MS v extrémním kajakingu se stal mistrem světa a za druhé byl v Bangladéši." říká Lucie Výborná v rozhovoru s hrdinou Expedice Ganga Vavřincem "Vávrou" Hradilkem.
Číst celý článek
12.10.2022

Expedice Ganga 2022

ADRA organizuje v Bangladéši od 17. do 26. října dobrodružně-dobročinnou  Expedici Ganga 2022 . Olympijský medailista a několikanásobný mistr světa ve vodním slalomu Vavřinec „Vávra“ Hradilek sjede na vypůjčeném místním kajaku kus řeky Gangy. Za jak dlouho zvládne Vávra v tropickém Bangladéši ujet 121 km pro 121 bangladéšských dětí  ze slumu Čalantika? A podaří se nám pro ně společně vybrat cílovou částku 300 tisíc Kč? Na přípravě Expedice spolupracuje tým Čalantiky  a sesterského vzdělávacího programu  BanglaKids
Číst celý článek

Čalantika ADRA

Copyright © 2023 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.