O nás

ADRA je mezinárodní nezisková humanitární organizace pomáhající lidem v nouzi. ADRA Česká republika byla založena v roce 1992 a je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA.

ADRA ČR pomáhá doma i v zahraničí - při přírodních katastrofách, válečných konfliktech, chudým, nemocným a starým lidem.

Výroční zprávy organizace ADRA najdete zde.

ADRA a Bangladéš

S ADRA Bangladéš spolupracujeme již od roku 1999 a ve společných projektech jsme již pomohli tisícům dětí ke vzdělání. Samotný provoz školy v Čalantice mají na starost zkušení kolegové v Bangladéši, se kterými jsme v neustálém kontaktu. 

Mary Liza Mrong je ředitelkou vzdělávacího centra v Čalantice. Každý všední den chodí pracovat do centra, dohlíží na jeho provoz a kvalitu výuky. Pro ADRA Bangladéš pracuje již devět let a patří ke zkušeným kolegům.


Tým Čalantiky (ADRA ČR)

Týmem Čalantiky jste především Vy, všichni naši dárci a příznivci! Děkujeme, že společně s Kamilem, Lujzou a Lucií již deset let doprovázíte děti po cestě k vzdělání. 

Kamil Kreutziger

vedoucí programů v Bangladéši

Kamil je dobrý šéf, s jasnou vizí pro pomoc dětem v Bangladéši. Stmeluje a rozvíjí náš tým. Je kreativní, má dobré nápady, které je schopen zrealizovat a dotáhnout. Dělá vše pro to, abyste měli z podpory dětí radost.

Osobní motto: „Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ (Jan Werich)

kamil.kreutziger@adra.cz, +420 724 317 694

Lujza Kučerová

koordinátorka Čalantiky

Na váš e-mail ohledně Čalantiky vám ráda odpoví právě Lujza. S Lujzou díky jejímu smyslu pro humor nehrozí žádná nuda. Zajímá se o psychologii štěstí, má ráda přírodu a zvířata. Má přehled o aktuálním dění v Čalantice a informuje o novinkách na webových stránkách a sociálních sítích.

Osobní motto: „Je lepší zapálit alespoň malou svíčku, než proklínat temnotu.“ (Konfucius)

lujza.kucerova@adra.cz, +420 603 827 900

Lucie Hronovská

účetní

Lucie v 18 letech opustila domov, stala se konstruktérkou, pracovala s autisty, věnovala se freedivingu. Říká, že se bojí, ale podniká dobrodružné cesty. V účetnictví je jako doma a finanční dotazy Vám ráda zodpoví.

Osobní motto: „Bojíte se změn? Zkuste rutinu, ta je smrtící.“

 

lucie.hronovska@adra.cz, +420 724 881 543

Čalantika ADRA

Copyright © 2024 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.