O nás

ADRA je mezinárodní nezisková humanitární organizace pomáhající lidem v nouzi. ADRA Česká republika byla založena v roce 1992 a je součástí mezinárodní sítě organizací ADRA.

ADRA ČR pomáhá doma i v zahraničí - při přírodních katastrofách, válečných konfliktech, chudým, nemocným a starým lidem.

Výroční zprávy organizace ADRA najdete zde.

ADRA a Bangladéš

S ADRA Bangladéš spolupracujeme již od roku 1999 a ve společných projektech jsme již pomohli tisícům dětí ke vzdělání. Samotný provoz školy v Čalantice mají na starost zkušení kolegové v Bangladéši, se kterými jsme v neustálém kontaktu. 

Mary Liza Mrong je ředitelkou vzdělávacího centra v Čalantice. Každý všední den chodí pracovat do centra, dohlíží na jeho provoz a kvalitu výuky. Pro ADRA Bangladéš pracuje již devět let a patří ke zkušeným kolegům.


Tým Čalantiky (ADRA ČR)

Týmem Čalantiky jste především Vy, všichni naši dárci a příznivci! Děkujeme, že společně s Kamilem, Eliškou a Kubu již osm let doprovázíte děti po cestě k vzdělání. 

Kamil Kreutziger

vedoucí programů v Bangladéši

Kamil je dobrý šéf, s jasnou vizí pro pomoc v Bangladéši. Stmeluje a rozvíjí náš tým. Je kreativní, má dobré nápady, které je schopen zrealizovat a dotáhnout. Dělá vše pro to, abyste měli z podpory dětí radost.

Osobní motto: „Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ (Jan Werich)


kamil.kreutziger@adra.cz, +420 724 317 694

Klára Kalinová

koordinátorka Čalantiky

Pokud pošlete Čalantice zprávu, odpoví Vám Klárka. Tedy, pokud zrovna nebude putovat po horách nebo fotit. Má přehled o tom, co se v Čalantice právě děje, zásobuje web a sociální sítě novinkami a ráda rozšiřuje okruh příznivců Čalantiky. 

Motto: "Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život." (autor neznámý)

klara.kalinova@adra.cz, +420 603 827 900

Jakub Škaloud

účetní

Jakub rád sportuje, vede skauty a čte Tolkiena, Kafku a Shakespeara. Je pohodář a nic ho nerozhodí. Svědčí o tom i jeho osobní motto, které prosím nevztahujte na jeho profesi. V účetnictví je profík a finanční dotazy Vám rád zodpoví.

Osobní motto: „Ono to nějak dopadne.“


jakub.skaloud@adra.cz, +420 739 592 957 

 

Čalantika ADRA

Copyright © 2023 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.