Dobroběžka Marka Jelínka

Dobrodruh Marek Jelínek ujel na své červené koloběžce neuvěřitelných 7850 km z Nového Dillí v Indii do Singapuru. Když projížděl Bangladéšem, navštívil zde několik škol. Mezi nimi byla také Čalantika, kde se děti učí díky českým dárcům. Výtěžek z kampaně byl věnován těmto dětem.

Na dveře organizace ADRA čas od času zaklepe někdo, kdo má dobrý nápad, jak pomoci druhým. Máme dveře otevřené a rádi si vyslechneme každého, kdo má plán. Jednou takovou dobrou duší se skvělou myšlenkou byl i Marek Jelínek. Přišel a řekl, že by byl rád, aby jeho cesta, kterou zrovna plánuje, dostala další rozměr. Rád by navštívil v Bangladéši školy a dětem, která zde podporujeme, pomohl. A pak to přišlo: „Chystám se totiž objet celou Asii na koloběžce.“ Měli byste vidět naše výrazy. To jsme ale ještě netušili, že Marek jeden kontinent na koloběžce už přejel - Jižní Ameriku.

Marek na koloběžce v Nepálu
 

Slovo dalo slovo a před očima se rodil projekt, který později dostal jméno Dobroběžka. Jeho koloběžka pomohla dětem z jedné z nejchudších oblastí světa splnit jejich sen - chodit do školy. Lidé totiž mohli nakupovat Markovy kilometry a výtěžek podpořil vzdělávací centrum Čalantika v Bangladéši.

Marek navštívil vzdělávací centrum Čalantika, které on společně se svými fanoušky podpořil

 

Dobroběžka v médiích 

Marek Jelínek v pořadu Dobré ráno v Česko televizi

Marek Jelíněk v pořadu Koření

 

 

Čalantika ADRA

Copyright © 2023 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.