Pio Squad for Čalantika

Sdílej

 
 

Proč Pio Squad for Čalantika?

Na začátku byl jeden dobrej nápad a chuť podpořit dobrou věc. Bylo to na podzim minulého roku, kdy se známá jihlavská kapela Pio Squad vrátila na pódia s jedinečným záměrem: spoluprací s humanitární organizací ADRA se členové kapely rozhodli podpořit vzdělávání dětí v centru Čalantika, které se nachází v blízkosti jednoho z nejchudších slumů v Bangladéši.

Sérii podzimních koncertů Pio Squad for Čalantika tour, na kterých mohli jejich návštěvníci přispívat v rámci veřejné sbírky, završila kapela tím, že se vydala přímo do jednoho z nejlidnatějších měst světa, bangladéšské Dháky, kde navštívila slum i centrum Čalantika a během týdne zde natočila zbrusu nový videoklip.

Na začátku byl jeden dobrej nápad a chuť podpořit dobrou věc.
Teď jsme o 10 koncertů, cestu do Bangladéše a jeden videoklip později...
Díky, že jste v tom všem s náma!

Kdo jsme?

PIO SQUAD je kultovní hip-hopová kapela původem z Jihlavy, která funguje již od konce devadesátých let. Mezi zakládající a stálé členy patří Efko, Eurodel a DJ J-Kid, k nimž později přibyl ještě De Puta Madre. Doposud vydali tři alba (2003, 2006, 2008) a několik vinylových singlů a EP desek, poslední v roce 2011. Získali cenu Anděl v kategorii hip-hop za album Punk Is Dead (2006). Spolupracovali s celou řadou domácích i  zahraničních interpretů z řad rapu i mimo ně, mezi něž patří např. VEC, SMIF-N-WESSUN, DJ WICH a také Jaromír Nohavica. Prokoncertovali celé Čechy a Slovensko a v zahraničí vystupovali např. v Polsku, Německu a Velké Británii. V roce 2012 se částečně odmlčeli, ojediněle se však vracejí na pódia českých festivalů dodnes. Aktuální spolupráce s organizací ADRA jim přinesla novou chuť ke společné tvorbě.

Jan Látal je český dokumentární režisér, kameraman a scénárista. Zakládající člen Družiny, kreativního studia zabývajícího se tvorbou veřejně prospěšných kampaní. Ve svých dokumentárních filmech hledá nové možnosti obsahového i formálního vyjádření. Autor některých starších klipů Pio Squad a také např. tvůrce dvou dílů dokumentárního cyklu Expremiéři. Tvůrce nového videoklipu Čalantika.

Čalantika je název chudinského slumu v bangladéšské metropoli Dháce a také centra pro vzdělání a volný čas, které zde zřídila organizace ADRA za podpory dárců v létě 2013. Centrum poskytuje základní vzdělání místním dětem a podporuje je v tom, aby mohly začít chodit do běžné školy, své vzdělání úspěšně dokončit a získat dobrou životní perspektivu. Centrum vzdělává také jejich rodiče, usiluje o zlepšení životních i pracovních podmínek a je oporou celé místní komunitě.

Co jsme už udělali a co se podařilo?

  • V listopadu 2014 se členové kapely PIO Squad, Efko, Eurodel, De Puta Madre, DJ J-Kid a Ruda, spolu s režisérem Honzou a vedoucí projektu Jarmilou, vydali do Dháky, jednoho z nejlidnatějších měst světa. Vytvořený videoklip i samotná skladba, na jejichž tvorbě mimo jiné spolupracoval bangladéšský pěvecký sbor Shor Shongitaloy, večerní škola pro pracující děti Milon Memorial Night School a místní rapeři, Erlik a Cloz Fahim, vznikaly při setkávání s lidmi, návštěvě slumů a centra Čalantika, večerní školy či dětských pracovních dílen.
  • Pio Squad for Čalantika tour na podzim 2014 podpořila bangladéšské školáky celkem 9 koncerty (Hip Hop Kemp Hradec Králové;  Mrkvan Core Festival – Polná u Jihlavy; Soul Music Club Jihlava; Vyškov, Praha, Žďár nad Sázavou; Plzeň – Anděl; Praha – Lávka;  Velké Meziříčí; Brno). V únoru 2015 v jihlavském SOUL music clubu proběhl vrcholný 10. koncert a slavnostní premiéra videoklipu Čalantika. Příspěvky do zapečetěných sbírkových kasiček vynesly 140 028 KčJak tato částka pomáhá v Čalantice
  • Příspěvky zaslané online (celkem 218 075 Kč) pomohly k otevření nové předškolní PIO třídy v centru Čalantika. Díky Vašim darům můžeme společně podpořit tuto třídu během celého roku 2015! Jak tato částka pomáhá v Čalantice
  • Výtěžky z akcí inspirovaných Pio Squad a organizovaní jejími příznivci vynesly dalších 72 901 Kč. Tato částka podporuje roční výuku 17 školáků, kteří se v roce 2014 v centru připravovali a od ledna 2015 už navštěvují běžnou školu. Do centra mohou docházet dále v odpoledních hodinách, aby se zde mohli účastnit doučování, hrát si, rozvíjet se, dostat výživný oběd, zdravotní péči nebo si v bezpečí centra odpočinout. Jak tato částka pomáhá v Čalantice
  • Pro Čalantiku jsme tedy společně celkem vybrali úžasných 431 004 Kč. Děkujeme všem, kdo jste do toho šli s náma!

  • Kromě vybraných finančních prostředků chceme prostřednictvím koncertů i videoklipu přiblížit českým lidem situaci v chudinských čtvrtích, potřebu vzdělání pro bangladéšské děti a jejich rodiny a sdílet  naše zážitky a setkání s lidmi z druhé strany zeměkoule. Máme radost z toho, že naše iniciativa inspiruje další – díky jde do Kyjova, Horažďovic, Poděbrad a Chrudimi!

Podpoř s Pio Squad

Přispěj

Učebnice a pomůcky 
pro 1 školáka 
na půl roku

Chci darovat
140 Kč

Výživné jídlo 
pro 1 dítě 
na měsíc

Chci darovat
250 Kč

Měsíční školní 
docházka 
pro 1 školáka

Chci darovat
510 Kč

Posíláme díky všem lidem, co jsou v tom s námi, že nejste pro sebe sami a že se umíte dělit!

Lajky jsou tu málo platný, chce to víc,
Když jeden blbej beer vyměníš za dobrej pocit!

Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2020 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.