Chci přispět finančním darem

Pro české děti je škola často otrava. Pro děti ve slumu Čalantika je to nedostupný sen.

Klíče k jejich vzdělání držíme v ruce.

DARUJTE JIM BUDOUCNOST!

 

Učebnice a školní pomůcky pro 1 školáka na měsíc: 150 Kč

Nedostatek školních pomůcek znamená velkou komplikaci ve výuce. Místo školního batohu bangladéšské děti běžně používají sáčky od cementu nebo od rýže, musí si často psát poznámky z několika předmětů do jednoho sešitu, navzájem si tužky a další školní pomůcky půjčují. Navíc se kvůli chybějícím školním potřebám nemohou často ani učit doma. Váš dar zajistí jednomu školákovi batoh a sešity do všech předmětů, dostatek tužek, pastelek, pravítko a gumu na měsíc výuky.

 

  Léky pro 1 školáka na měsíc: 300 Kč

Rodiny ze slumu Čalantika žijí v neutěšených hygienických podmínkách a pravidelnou lékařskou péči si, podobně jako mnoho dalších obyvatel z chudinských čtvrtí v Bangladéši, nemohou dovolit. Časté infekce a jiná onemocnění pak přímo ohrožují zdraví a život nejen nemocného, ale i celé jeho rodiny. Proto jsou preventivní prohlídky a ošetření v centru Čalantika tak důležité. Váš dar zajistí lékařskou péči pro jednoho školáka na rok. 

 

Školní uniformy pro 2 školáky na rok: 500 Kč

V bangladéšských školách jsou uniformy povinné. Pro rodinu to je sice další náklad spojený se školní docházkou, ale také skrývají sociální rozdíly mezi dětmi a zvyšují tak pravděpodobnost, že děti do školy budou chodit. Děti z centra Čalantika nosí uniformy sousední státní školy. Jsou provedeny v barvách bangladéšské vlajky, tedy zeleno-červené. Váš dar zajistí dvěma školákům uniformu, která jim bude sloužit celý rok.

 

Výukové pomůcky pro 1 maminku na rok: 750 Kč

Téměř polovina dospělých v Bangladéši neumí číst a psát. Otcové rodin z Čalantiky většinou celé dny pracují, takže kurz základů gramotnosti je velmi žádaný hlavně mezi maminkami, babičkami a tetami dětí. Když se naučí číst a psát, mají větší šanci sehnat lépe placenou práci, a také mohou vlastním dětem pomoci s doučováním a domácími úkoly. Váš dar zajistí učebnice, sešity, tužky a další výukové pomůcky potřebné pro jednu návštěvnici kurzu gramotnosti na celý rok.

 

Teplý oběd pro 4 školáky na měsíc: 1 000 Kč

Děti ze slumu Čalantika chodí do školy často hladové a jídlo, které dostanou v centru, bývá jejich jediným hlavním jídlem. K obědu je nejčastěji polévka z červené čočky, rýže a zeleninové kari s vejcem nebo kouskem masa, ke svačině ovoce a pečivo. 13 Kč pro nás znamená jen pár drobných, v Bangladéši přitom denně pomůže jednomu dítěti z Čalantiky k výživné stravě. Váš dar zajistí čtyřem školákům teplý oběd každý školní den po dobu jednoho měsíce.

 

Jiná částka

Pokud chcete podpořit malé školáky ve slumu Čalantika a jejich rodiče jinou částkou, než jsou zde uvedeny, stačí kliknout zde a částku doplnit.

 

 

 

Uvedená pomoc je příklad toho, jak budou Vaše dary využity.

 

Chci se stát pravidelným dárcem

Pravidelní dárci jsou základem finanční stability Čalantiky. Umožňují fungování centra bez závislosti na dotacích. Částka 500 Kč odpovídá měsíčním nákladům na docházku jednoho dítěte do školy a do centra.

                                                    

 

Za Vaše dary jménem dětí a zaměstnanců centra děkujeme!

Barbora Žáčková

vedoucí projektu Čalantika

 

Adresa: 

 

Markova 600/6, 158 00 Praha 5

Mobil:

 

+420 731 157 470

E-mail:   

 

barbora.zackova@adra.cz
calantika@adra.cz

 

Děkujeme za podporu!

    

Čalantika ADRA

Copyright © 2018 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.