Novinky

1.10.2019

Gabčinu výzvu podpořilo 16 přátel a příležitosti její narozenin vybrali 6000 Kč pro Čalantiku!

Gabča si letos k narozeninám přála vytvořit úsměv na tváři dětem ze slumu v Bangladéši. Proto vyzvala své přátelé k dobrému skutku. Vytvořila si výzvu pro podporu Čalantiky na serveru Darujme.cz a spolu se 16 přáteli vybrala 6000 Kč na vzdělávání dětí v Bangladéši. Moc děkujeme!  
Číst celý článek
7.9.2019

Darcovská výzva pro Čalantiku? Gabča vyzvala své přátelé ke příležitosti svých naroznenin

Možná jste si už všimli, že server Darujme.cz umožňuje komukoliv vytvořit výzvu na podporu různých neziskových projektů u nás, i ve světě. Gabča Horníčková má dnes narozeniny a zrovna také zažívá životní dobrodružství, protože sama přechází celé Pyrenejské pohoří. Protože vzdělávání je pro ni jedna z největších hodnot, která může posunout tyhle regiony na zcela jinou soběstačnou úroveň, založila výzvu GabČa pro Čalantiku.
Číst celý článek
29.8.2019

Hurá, škola volá!

Září je za dveřmi a dětem v Česku rodiče opět nakupují sešity, pastelky, batohy, bačkory a další školní pomůcky. Tohle všechno zajišťujeme s Adrou  a Vámi, českými dárci, také 92 dětem v bangladéšské Čalantice. Jejich rodiče pochází z chudých poměrů, jsou často negramotní a měsíční plat jim sotva stačí na pokrytí základních potřeb rodiny.  Naplníte s námi batoh školákům v Bangladéši?
Číst celý článek
18.8.2019

Požár ve slumu Čalantika zničil střechu nad hlavou 50.000 lidem. Centrum a podporované rodiny zasaženy nebyly.

Milí příznivci. S lítostí Vám oznamujeme, že v oblasti slumu Čalantika byl v noci z pátku na sobotu rozsáhlý požár. Podle serveru BBC bylo zničeno až 15 000 přístřešků, ve kterých odhadem bydlelo až 50 000 lidí. Naši kolegové nás informovali, že požár byl v jiné části slumu, než odkud pochází rodiny z Čalantiky. Centrum ani jeho aktivity tak nebyly narušeny. Nyní zjišťujeme, zda se můžeme my z Česka zapojit do pomoci rodinám, které ztratily střechu nad hlavou.
Číst celý článek
16.8.2019

Bydlet ve slumu a chodit do školy? Jedenáctiletá Shilpi Vám ukáže, jaké to je.

Shilpi chodí do 3. třídy. Narodila se a žije ve slumu. Protože její rodina by si vzdělání Shilpi nemohla dovolit, byla přijata do podpory centra Čalantika. Ve škole má ráda angličtinu a jednou by chtěla být doktorkou. O tom, jaké to je chodit do školy a bydlet ve slumu, ukazuje Shilpi ve videu.
Číst celý článek
22.7.2019

Změna účtu veřejné sbírky pro Čalantiku

Vážení příznivci Čalantiky. Chceme Vás informovat, že k 31. 9. 2019 ukončujeme veřejnou sbírku projektu Čalantika. Nahradí jí veřejná sbírka zahraničních projektů Adry se specifickým variabilním symbolem pro  bangladéšský projekt Čalantika.
Číst celý článek
11.7.2019

Centrum Čalantika je od června na nové adrese

Centrum Čalantika najdete od června na nové adrese. Děti přestěhováním centra získaly nově zrekonstruované a vymalované třídy, nová je i kuchyňka, záchod a kancelář vedoucí centra a paní učitelek.
Číst celý článek
9.7.2019

Nové logo pro Čalantiku

Na jaře tohoto roku jsme vyhlásili soutěž: "Vytvoř Čalantice nové logo" . Během tří měsíců se nám sešlo 31 krásných návrhů. Jak naše hledání nakonec dopadlo? 
Číst celý článek
17.6.2019

Film o dětech z Bangladéše - BanglaKIDS

Od neděle 16. 6. máte možnost vidět film travel blogerky Veroniky Šubrtové alias Weef na jejím youtube kanále . Během prvních tří dnů už má přes 6 tisíc shlédnutí a četné pozitivní reakce diváků. Pojďte se na něj podívat také.
Číst celý článek
13.6.2019

Česká televize navštívila Dháku i slum Čalantika

Na cestě po bangladéšské Dháce - tak zní další díl pořadu České televize, Na cestě. Tentokrát jeho reportéři navštívili Bangladéš. Už při plánování cesty narazili na Adru, která v bangladéši pomáhá už 20 let. Na pár záběrech tak můžete vidět i děti ze školy Čalantika.
Číst celý článek

Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2019 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.