Ibrahim - těžké dětství mě neodradí

Seznamte se s Ibrahimem, dvanáctiletým klukem ze slumu, se kterým se život nemazlí. Podlomené zdraví otce Mamuna zhoršené závislostí na drogách a cigaretách má negativní vliv na celou rodinu - matku Nasimu i dva Ibrahimovy sourozence. Rodina přišla do Dháky z venkova za vidinou lepšího života ve městě. Ani tam je ale nečekal šťastný život. První syn manželů zemřel ve třech letech. Otec začal užívat návykové látky, onemocněl a přestal pracovat. Když byly tři roky Ibrahimovi, unesl ho a nutil na ulici žebrat spolu s ním. Chlapec se přestal zdravě vyvíjet a několik měsíců žili ve velké nouzi. Nakonec se vrátili domů. Dodnes je však Ibrahim menší než ostatní děti a na tu dobu má špatné vzpomínky.

Ibrahim doma se svou rodinou (zleva otec Mamun, sestra Morium, matka Nasima, bratr Yeasin).

Celou rodinu živí Ibrahimova matka, která vypomáhá v bohatších domácnostech. Měsíčně vydělá 5000 taka (asi 1300,-), což však na důstojné uživení pětičlenné rodiny nestačí. Sotva pokryjí výdaje na nájem přístřešku, jedno jídlo denně a základní zdravotní péči. 

Do školy chodí ze sourozenců pouze Ibrahim. “Díky podpoře vzdělávacího centra Čalantika, které provozuje organizace ADRA, se Ibrahim naučí probíranou látku , každý den dostane teplé jídlo a léky vždy, když je nemocný. Hodně to uleví našemu rozpočtu,” říká paní Nasima. “Já zároveň můžu chodit na kurzy gramotnosti a tak trochu dohnat, co jsem v mládí nestihla,” usmívá se.

Navzdory drsnému dětství si jde Ibrahim za svým snem - stát se lékařem. Špatná zkušenost života ve slumu ho o to více motivuje chtít pomoci lidem, kteří si nemohou si dovolit ani základní zdravotní péči. “Cesta nebude snadná, ale jsem rád, že jsem dostal šanci,” říká odhodlaně mladý student.

Zpět na příběhy

 

 

Čalantika ADRA

Copyright © 2024 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.