1.5.2019

Úspěšná výzva Tomáše Poláčka - Banglaběž!

Tomáš Poláček, dobrodruh a novinář magazínu Reportér, se v březnu 2019 rozhodl přeběhnout Bangladéš. Pokud ho znáte, tak víte, že Tomáš už pár bláznivých zážitků ze svého stopování kolem světa má. Tenhle však byl jedinečný. Jeho běh totiž pomohl 92 dětem z chudinského slumu Čalantika. Díky své výzvě se jemu spolu s dalšími dárci podařilo vybrat 206 260 Kč!

Vážení fandové Banglaběhu a dětí z Čalantiky.

Přinášíme Vám shrnutí Tomášové kampaně Banglaběž!

Tomáše čekalo celkem 550 km během 13 dní tropickým Bangladéšem. Uběhl každý den téměř maraton! Svoje zkušenosti, poznatky, nálady, sdílel a tak jsme jej mohli pravidelně sledovat na jeho facebooku, instagramu a v Magazínu Reportér. Popisoval odlišné kultury, jak se málem udusil ve smogu a musel běžet s rouškou, jak strávil den a noc ve slumu Čalantika a nakonec i to, jak se mu snad po té bangladéšské přátelské povaze bude i stýskat. A hlavně! Po celou dobu vyzýval lidi, aby poslali stovku nebo víc na podporu vzdělávání dětí v centru Čalantika, dne česká Adra podporuje školáky už 6 let.

Photo by @_weef_

Do kampaně Banglaběž se celkem zapojilo 502 dárců. Společně se  podařilo vybrat 206 260 Kč! Dárce jsme se s Tomášem rozhodli společně odměnit. Za menší částky mohli dobrodinci získat výrobky od dětí, třeba náramky, záložky do knih nebo obrázky. Vyšší částky přispěvatelů pak Tomáš odměňuje běžeckým tréninkem, půlmaratonem anebo svoji přednáškou.

Photo by @_weef_

Celou částku 204 880 Kč tak posíláme dětem, které navštěvují školičku Čalantika v bangladéšské Dháce. Vy, dárci, jste tak podpořili všech 92 dětí, kterým je v Čalantice zajištěno kvalitní vzdělávání, dostávají povinné školní uniformy, učebnice, sešity a další školní pomůcky. Zajišťujeme jim pravidelné lékařské prohlídky, akutní vyšetření v případě zdravotních obtíží a každý den výživné jídlo. V Čalantice pracujeme také s rodiči dětí, pro které pořádáme workshopy na různá témata a dovednostní kurzy, třeba vaření nebo šití.

Tomáš na vlastní oči viděl, v jakých podmínkách děti v Bangladéši vyrůstají. Svým „bláznivým“ během získal vaše srdce a pomohl šířit povědomí o tom, že i my na druhé straně zeměkoule můžeme dětem z Bangladéše pomoci. Sice pomocí nezměníme celý svět, ale můžeme změnit svět pro 92 dětí.

Photo by @_weef_

 

Chcete i vy pomoci třeba právě běhěm? Zveme vás na 6. ročník ADRA běhu, který se bude konat 22. 10. v Praze. Výtěžek půjde na podporu zahraničních projektů ADRY. 


zpět na aktuality


> <

Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2020 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.