7.1.2020

Rodičovské schůzky v Čalantice a nový školní rok

V listopadu se v Čalantice konaly rodičovské schůzky. Pravidelné setkávání učitelů s rodiči je důležitou součástí našeho poslání v Bangladéši, kdy poskytujeme nejen vzdělání chudým dětem, ale pracujeme také s jejich rodinami. Maminkám a tatínkům kromě jiného vysvětlujeme důležitost vzdělání pro jejich děti. Pro lepší budoucnost dětí z Čalantiky jsou potřeba nejen učitelé, kteří děti učí, ale také informovaní rodiče, kteří své děti budou ve studiu podporovat.

 

Protože dětem v Bangladéši začíná školní rok v lednu, listopadová schůzka byla ve školním roce 2019 poslední. Pro děti v Bangladéši tak s koncem kalendářního roku přichází také zhodnocení jejich pokroků ve škole.

Rodiče byli na schůzce informováni, jak se daří jejich dětem, jaké pokroky ve školním roce 2019 učinily a jaké jsou cíle a smysl vzdělávání. Učitelé kladli rodičům na srdce, aby své děti podporovali a posílali je do školy pravidelně a dlouhodobě. Byla to také příležitost, kdy rodiče mohli učitelům popsat svou životní a rodinou situaci a seznámit je s problémy a potřebami, kterým čelí. Hodnocena mohla být společně také role vzdělávacího centra v životě rodin a kde je naopak prostor na zlepšení.

Gratulujeme dětem v Čalantice, že úspěšně zvládli školní rok 2019, a do nového roku jim i jejich rodinám přejeme mnoho radosti a chuti učit se novým věcem. Shubho Nabobarsho 2020!

 

Chcete pomoci školákům v Čalantice? Průměrné náklady na podporu studia činí měsíčně 600 Kč. Pomoci můžete ale také přispěním na nákup uniforem, školních pomůcek, nebo teplých obědů. 


zpět na aktuality

Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2020 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.