Daruj vzdělání. Daruj budoucnost.

Pro české děti je škola často otrava. Pro děti ve slumu Čalantika je to nedostupný sen.

Pomoci můžete více způsoby. Buď na účet veřejné sbírky na podporu Čalantiky: 66888866/0300, var. symbol: 720. Nebo přes webový portal darujme.cz

 

A kolik bych tak měl přispět, abych dětem pomohl, ptáte se? Pro Vaší představu jsme Vám přiblížily cenu některých položek, které pro děti a jejich maminky v Bangladéši zajišťujeme:

 

150 Kč Učebnice a školní pomůcky

(pro 1 školáka na půl roku)
Místo školního batohu bangladéšské děti běžně používají sáčky od cementu nebo rýže. Poznámky z několika předmětů si často musí psát pouze do jednoho sešitu, tužky a učebnice si navzájem půjčují. Nedostatek školních pomůcek komplikuje výuku, doma se děti často nemohou učit. 

 

300 Kč Lékařská péče

(pro 1 školáka na 1 rok)
Rodiny ze slumu Čalantika žijí v neutěšených hygienických podmínkách a pravidelnou lékařskou péči si, podobně jako mnoho dalších obyvatel z chudinských čtvrtí v Bangladéši, nemohou dovolit. Časté infekce a jiná onemocnění pak přímo ohrožují zdraví a život nejen nemocného, ale i celé jeho rodiny. Proto jsou preventivní prohlídky a ošetření v centru Čalantika tak důležité. 

 

500 Kč Školní uniformy

(pro 2 školáky na 1 rok)
V bangladéšských školách jsou uniformy povinné. Pro rodinu to je sice další náklad spojený se školní docházkou, ale také skrývají sociální rozdíly mezi dětmi a zvyšují tak pravděpodobnost, že děti do školy budou chodit. Děti z centra Čalantika nosí uniformy sousední státní školy. Jsou provedeny v barvách bangladéšské vlajky, tedy zeleno-červené. 

 

750 Kč Výukové pomůcky pro maminku

(pro 1 maminku na 1 rok)
Téměř polovina dospělých v Bangladéši neumí číst a psát. Otcové rodin z Čalantiky většinou celé dny pracují, takže kurz základů gramotnosti je velmi žádaný hlavně mezi maminkami, babičkami a tetami dětí. Když se naučí číst a psát, mají větší šanci sehnat lépe placenou práci, a také mohou vlastním dětem pomoci s doučováním a domácími úkoly. 

 

1000 Kč Teplé obědy

(pro 5 školáků na 1 měsíc)
Děti ze slumu Čalantika chodí do školy často hladové a jídlo, které dostanou v centru, bývá jejich jediným hlavním jídlem. K obědu je nejčastěji polévka z červené čočky, rýže a zeleninové kari s vejcem nebo kouskem masa, ke svačině ovoce a pečivo. 13 Kč pro nás znamená jen pár drobných, v Bangladéši přitom denně pomůže jednomu dítěti z Čalantiky k výživné stravě. 

 

Jiná částka

Pokud chcete podpořit malé školáky ve slumu Čalantika a jejich rodiče jinou částkou, než jsou zde uvedeny, stačí kliknout zde a částku doplnit. 

 

 

 

Uvedená pomoc je příklad toho, jak budou Vaše dary využity.

 

Chci se stát pravidelným dárcem

Pravidelní dárci jsou základem finanční stability Čalantiky. Umožňují fungování centra bez závislosti na dotacích. Částka 500 Kč odpovídá měsíčním nákladům na docházku jednoho dítěte do školy a do centra.

                                                    

 

Za Vaše dary jménem dětí a zaměstnanců centra děkujeme!

 

Michaela Kroulíková
koordinátorka projektu Čalantika
tel.: +420 731 157 470
michaela.kroulikova@adra.cz
calantika@adra.cz

Kancelář Čalantiky
ADRA, o.p.s.
Markova 600/6
158 00 Praha
Česká republika

Čalantika ADRA

Copyright © 2023 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.