Bellal

Umíte arabsky? Já tedy ne, a Bellal taky ne. Ale možná ví, že jeho jméno znamená "osvěžující". Má dvě sestry - Jasmin (14) a Selinu (6 let). Jejich otec zemřel před dvěma roky. Bellalova maminka pracovala v textilní továrně, ale teď je těhotná, a proto zůstává doma. V továrně tak v práci pokračuje jeho starší sestra Jasmin. Vydělává v přepočtu okolo 1800 Kč za měsíc, jejich nájem činí 1450 Kč. Bellal pomáhá rodině tím, že každý večer jde se svým nejlepším kamarádem, sousedem Arifem, na trh a vybírá jídlo z odhozených odpadků.

Nikdo z Bellalovy rodiny do školy nechodí a ani nechodil, jen on. Proto je moc rád, že se teď může připravovat do školy. V Bangladéši je pro vstup do první třídy nutné absolvovat rok přípravy, která je ale obvykle placená a Bellalova rodina by neměla z čeho tento výdaj navíc zaplatit. Bellal je tedy moc rád, že sem může chodit. Říká, že jeho nejoblíbenější předmět je bengálština, a pracovnice centra na něj prozrazuje, že umí moc dobře kreslit. Díky návštěvám centra Čalantika se navíc naučil dodržovat základní hygienické návyky a učí je i svou rodinu. I když je mu teprve sedm let, má i jasno v tom, čím se chce živit - chce být doktorem a pomoci tak nejen své rodině, ale celé komunitě.

Paní Shahanaz, sousedka Bellalovy rodiny, říká: “Protože Bellal nemá žádného otce, jeho rodina potřebuje podpořit. Mají velmi malý příjem a jídlo putuje z ruky do pusy. Prosím, pomozte Bellalovi pokračovat a dokončit vzdělání, aby se jednou mohl postavit na vlastní nohy.”

A to je přesně to, o co Centrum Čalantika usiluje - dát dětem možnost, jak ovlivnit svou budoucnost. Bellal sní o tom stát se doktorem a dostát svého jména, tedy stát se pomocí lidem, kteří potřebují "osvěžit". 

Podporou projektu Čalantika budujete most mezi snem a realitou nejen v životě Bellala, ale dalších osmdesáti dětí a jejich rodičů.

 

Zpět na příběhy


Děkujeme za podporu!

               

Čalantika ADRA

Copyright © 2017 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.