Premiéra filmu BanglaKIDS

Veronika Šubrtová alias Weef odprezentovala 5. 6. 2019 poprvé svůj první krátký dokumentární film, který se zaměřuje na důležitost vzdělávání dětí v chudých zemích, konkrétně v Bangladéši. Premiéry filmu se účastnilo 75 diváků a dalších 250 sledovalo film online. Výtěžek z premiérního představení filmu byl krásných 114 050 Kč a celý půjde na podporu projektu Čalantika, který se právě vzděláváním nejchudších dětí v Bangladéši zabývá.

Film BanglaKIDS Veronika sama natočila, sestříhala, i připravila námět a scénář. Weef letos přijala pozvání od Adry navštívit Bangladéš spolu s pracovníky a podívat se tak na fungování projektů Čalantika a BanglaKids. Weef se ze svých zážitků v Bangladéši rozhodla vytvořit film o tamních dětech, které často žijí ve velmi chudých podmínkách, jejich rodiče jim nemohou platit vzdělání, nebo dokonce místo školy pracují. Její osvětová činnost a propagace důležitosti vzdělání je pro děti v Bangladéši a pro práci Adry nesmírnou radostí.

Foto by Markéta Mandíková (travel_with_blondie)

Weef se rozhodla premiéru uspořádat charitativně. Z koupí vstupenek, odkazu na shlédnutí filmu online, nebo z partnerství filmu tak lidé přímo věnovali své finanční dary na projekt Čalantika, což je vzdělávací centrum pro děti z chudinského slumu v Dháce. Generálním partnerem filmu se tak stala tradiční česká značka ROMO - prodej domácích spotřebičů. Dalšími hlavními partnery byly KaktusSonyInstax a Letuška. Sponzory se dále staly: Loudavým krokemHappy sport a TRIBE.xyz. Parnterem se rovněž stal Prostor39, kde se premiéra konala. 

Akce se účastnilo 75 lidí a dalších 250 mohlo film sledovat online. Po samotné premiéře byl prostor pro diskuzi, kde jsme třeba vysvětlili, co všechno se děti ve škole učí, jak funguje financování takového projektu z Česka, nebo jak často do Bangladéše jezdíme na monitorovací cesty.

Plní dojmů a emocí jsme premiéru zakončili přípitkem, občerstvením a krásnými rozhovory.

 

Foto by Markéta Mandíková (travel_with_blondie)

 

Ohlasy na film Veroniky byli velmi pozitivní a bylo vidět, že předčili její očekávání. Lidé ji obdivovali za samostatnou práci při zpracování filmu, kvalitu provedení. Veronice se velmi povedlo citlivě podat téma chudoby lidí v Bangladéši a úspěšně vyzvihla důležitost vzdělávání dětí, aby se mohli z bludného kruhu chudoby sami dostat. Účastníci odcházeli z premiéry plní emocí.

   

Verča byla dlouhým podleskem opravdu dojatá

Foto by Markéta Mandíková (travel_with_blondie)

Film je nyní online na Verčiném YouTube kanále. Pokud Vás film chytne za srdce a budete se chtít s Verčou podílet na další pomoci dětem ze slumu, můžete přispívat dál na serveru Darujme přímo pod projektem Weef.

Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2019 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.