O nás

ADRA, o. p. s., je mezinárodní nevládní humanitární organizace poskytující pomoc lidem v nouzi tak, aby dokázali vzít život do vlastních rukou. V zahraničí pomáháme při mimořádných událostech i dlouhodobých rozvojových projektech, v České republice se zaměřujeme na podporu dobrovolnictví a globální rozvojové vzdělávání.

ADRA a Bangladéš:

V Bangladéši pomáháme ke vzdělání dětem už od roku 1999. V rámci programu BanglaKids podporujeme děti na vesnických a internátních školách -  společně s dárci jsme zajistili vzdělávání už více než 6400 dětem. Naše snaha o rozšíření působnosti i do chudinských čtvrtí se zhmotnila v létě 2013 v centru Čalantika. Toto vzdělávací a volnočasové centrum pro děti a jejich rodiny ze stejnojmenného slumu jsme zřídili ve spolupráci s místní organizací ADRA Bangladéš v těsné blízkosti jednoho z rozsáhlejších slumů v dhácké čtvrti Mirpur. Centrum Čalantika je plně řízeno místními pracovníky.

Máme radost z toho, že i v Bangladéši můžeme hledat cesty, jak smysluplně podporovat vzdělávání dětí z těch nejchudších poměrů. Jsme přesvědčeni o tom, že tato podpora rozhodujícím způsobem mění životy těchto dětí, jejich rodin i příštích generací.

 

Pomoci můžete i vy. Buď na účet veřejné sbírky nebo přes webový portál darujme.cz

Účet veřejné sbírky na podporu Čalantiky: 888939888/0300, var. symbol: 131.

Děkujeme za podporu!

    

Čalantika ADRA

Copyright © 2019 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.