Můj příběh

"První den v Bangladéši jsem se ovšem s lidmi spíše jen seznamoval. Není rozumné vlítnout na takové místo a bezhlavě fotit. Lidé musí nejprve cítit, že o ně máte zájem a opravdu vám nejsou lhostejní. Až poté můžete vytáhnout fotoaparát. Fotil jsem tedy až po dvou dnech navštěvování slumu Čalantika," říká Fotograf bez talentu.

Jak to celé začalo

Fotograf bez talentu přišel do Adry podobně jako před třemi lety hip-hopová skupina Pio Squad. Chtěl přispět svým dílem pro ty, kteří mohou být daleko, ale potřebují pomoc možná víc, než si dokážeme připustit. I když mnohem víc pracuje, než mluví, bylo nám hned po první schůzce jasné, že máme společný cíl – pomoci dětem ze slumu Čalantika, aby mohli chodit do školy i další rok.

Proto po svém návratu spustil kampaň na portálu HitHit s názvem Kniha, která dokáže změnit život 

Posledních pár dní před koncem kampaně by se atmosféra v naší kanceláři dala téměř krájet.  Do posledního okamžiku nebylo nic jisté. Ještě týden před uzavřením výzvy se vybraná částka pohybovala okolo 50 % z cílové částky. A jak možná víte, na HitHitu jsou přísná pravidla: všechno nebo nic. Sebrali jsme tedy všechny své síly a co se nestalo, během víkendu se karta obrátila! Příval příspěvků se nezastavil ani po dosažení cílové částky 197 000 Kč a my všichni jsme tak mohli nevěřícně sledovat finální sumu neuvěřitelných 224 750 Kč

Článek o kampani na Blesk.cz

Reportáž o kampani v pořadu ČT Události v kultuře

Výstava fotografií My, děti slumu ve Vnitroblocku

Rozhovor s Fotografem bez talentu o jeho cestě do Bangladéše na Rádiu 1

A takto vypadá celková bilance výtěžku kampaně.

Za tuto fantastickou částku jménem dětí ze slumu Čalantika, srdečně děkujeme Fotografovi bez talentu a všem, ktěří ho v jeho snaze podpořili!

Přijmete i Vy jeho výzvu? 

Kniha je k dispozici v rámci veřejné sbírky za příspěvěk 400 Kč (vč. poštovného).

 

Děkujeme za podporu!

    

Čalantika ADRA

Copyright © 2019 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.