Hasan

„Když jsem byl malý, doma nám někdo ukradl nové oblečení. Hodně mě to naštvalo, protože jsme neměli peníze na další. Až budu velký, budu policista. Pochytám všechny zloděje, aby už nemohli nic ukradnout!“. Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. Podle Hasanova příběhu na tom je kus pravdy. Takhle začíná jeho příběh:

Hasan se narodil jako čtvrtý z pěti sourozenců v rodině pana Delowara Hossaina a paní Shilpy Begum. Jeho rodiče odešli z vesnice na jihu Bangladéše do Dháky, aby zajistili živobytí a dětem vzdělání. Čalantika není prvním slumem v Dháce, kde sídlí – již patnáctý rok zkoušejí najít místo, kde se bude jim a jejich dětem dobře dařit. Jejich snem je uspořit dostatek peněz, aby si mohli koupit kus půdy v jejich původní vesnici a vrátit se do ní. Jeho otec nikdy do školy nechodil, maminka se v Čalantice učí číst a psát.

Učitelé o Hasanovi dodávají, že je velmi inteligentní a rychle se učí. Rád se učí zejména matematiku. Má však také hudební nadání. Prozpěvuje si i třeba při psaní. Kromě vzdělání se v centru učí i společenskému chování, hygienickým návykům, respektu k druhým a obzvláště starším a autoritám. V neposlední řadě získává dobré přátelé, se kterými tráví i část svého volného času po škole.

 „Jsme moc vděční za příležitost, kterou centrum Čalantika naši rodině dává. Já se nyní umím podepsat. Hasan získává vzdělání, léčbu, a také kvalitnější stravu. Jsme za to moc šťastni.“ říká Hasanova maminka.

Všichni v Čalantice doufají, že Hasan bude moci rozhodovat například o tom, jakou bude mít práci.

Prozatím je na dobré cestě. Podpořte centrum Čalantika, aby mohlo dětem, jako je Hasan, pomoci k lepší budoucnosti:


Děkujeme za podporu!

               

Čalantika ADRA

Copyright © 2017 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.