BanglaBěž!

aneb životní běh novináře Tomáše Poláčka napříč Bangladéšem

Tomáš Poláček, dobrodruh a novinář magazínu Reportér, se v březnu 2019 rozhodl přeběhnout Bangladéš. Pokud ho znáte, tak víte, že Tomáš už pár bláznivých zážitků ze svého stopování kolem světa má. Tenhle však byl jedinečný. Jeho běh totiž pomohl 92 dětem z chudinského slumu Čalantika. Díky své výzvě se jemu spolu s dalšími dárci podařilo vybrat 206 260 Kč!

Tomáše čekalo celkem 550 km během 13 dní tropickým Bangladéšem. Uběhl každý den téměř maraton! Svoje zkušenosti, poznatky, nálady, sdílel a tak jsme jej mohli pravidelně sledovat na jeho facebookuinstagramu a v Magazínu Reportér. Popisoval odlišné kultury, jak se málem udusil ve smogu a musel běžet s rouškou, jak strávil den a noc ve slumu Čalantika a nakonec i to, jak se mu snad po té bangladéšské přátelské povaze bude i stýskat. A hlavně! Po celou dobu vyzýval lidi, aby poslali stovku nebo víc na podporu vzdělávání dětí v centru Čalantika, dne česká Adra podporuje školáky už 6 let.

Do kampaně Banglaběž se celkem zapojilo 502 dárců. Společně se  podařilo vybrat 206 260 Kč! Dárce jsme se s Tomášem rozhodli společně odměnit. Za menší částky mohli dobrodinci získat výrobky od dětí, třeba náramky, záložky do knih nebo obrázky. Vyšší částky přispěvatelů pak Tomáš odměňuje běžeckým tréninkem, půlmaratonem anebo svoji přednáškou.

(Fotografie Veronika Šubrtová, @_weef_)

Celou částku 206 260 Kč tak posíláme dětem, které navštěvují školičku Čalantika v bangladéšské Dháce. Vy, dárci, jste tak podpořili všech 92 dětí, kterým je v Čalantice zajištěno kvalitní vzdělávání, dostávají povinné školní uniformy, učebnice, sešity a další školní pomůcky. Zajišťujeme jim pravidelné lékařské prohlídky, akutní vyšetření v případě zdravotních obtíží a každý den výživné jídlo. V Čalantice pracujeme také s rodiči dětí, pro které pořádáme workshopy na různá témata a dovednostní kurzy, třeba vaření nebo šití.

(Fotografie Veronika Šubrtová, @_weef_)

Tomáš na vlastní oči viděl, v jakých podmínkách děti v Bangladéši vyrůstají. Svým „bláznivým“ během získal vaše srdce a pomohl šířit povědomí o tom, že i my na druhé straně zeměkoule můžeme dětem z Bangladéše pomoci. Sice pomocí nezměníme celý svět, ale můžeme změnit svět pro 92 dětí.


Děkujeme za podporu! 

 

              

    


 

Čalantika ADRA

Copyright © 2019 ADRA
Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.